Tarptautinė mokslinė konferencija

MENAS, DIZAINAS, KALBOS, UGDYMAS IR SOCIALINIS DARBAS: TEORIJOS IR PRAKTIKOS INOVACIJOS


PLENARINIO POSĖDŽIO PRANEŠĖJAI


Prof. dr. Marina Tzakosta yra Kretos universiteto Pedagogikos fakulteto Ikimokyklinio ugdymo katedros profesorė. Pagrindinė jos tyrimų kryptis – pirmosios užsienio kalbos ugdymas, tačiau interesų laukas apima ir antrosios užsienio kalbos mokymąsi, tarmių raidą bei jų santykį su standartine graikų kalba. Prof. dr. M. Tzakosta baigė Kretos bei Leideno universitetus. Kaip mokslininkė vizitavo Masačusetso universitete (Amherste), atliko podoktorantūros stažuotę Patrų universitete (IKY stipendija). Pranešėja dalyvavo įvairiose tarptautinėse konferencijose, jos darbai publikuoti pripažintuose moksliniuose leidiniuose. Prof. dr. M. Tzakosta yra aktyviai įsitraukia į mokslinius tyrimus kaip išorės ekspertė, konsultantė. Pranešėjai buvo suteikta John S. Latsis Public Benefit Foundation stipendija, skirta sukurti „Skaitmeninį graikų žodinės istorijos muziejų“. Graikų kalbos dialektų tyrimams ir trijų skalių modelio pagrįstumui nagrinėti jai buvo skirta Stanley Seeger helenistikos studijų centro (Prinstono universitetas) mokslinė stipendija. Pastaruoju metu pranešėja atstovaujamoje institucijoje aktyviai koordinuoja skolinių adaptacijos graikų kalboje ir jos tarmėse programą. 


Doc. dr. Daniela Hasa – Tiranos universiteto Užsienio kalbų fakulteto Anglų kalbos katedros vedėja, dėstanti tekstų analizę, lingvistikos pagrindus, anglų kalbos atmainas ir technologijų integravimą į anglų kalbos mokymą. Doc. dr. D. Hasa noriai diegia inovatyvius mokymo metodus ir tobulina studentų įgūdžius, kurie yra aktualūs tinklaveikos laikmetyje. Jos moksliniai tyrimai apima temas, susijusias su kontrastine lingvistika albanų ir anglų kalbomis, užsienio kalbų mokymusi. Pranešėja yra viena iš ES Cost Action ENEOLI užduočių vadovių, besigilinančių į naujadarų sritį. Šiuo metu jos mokslinių tyrimų interesai sutelkti į tekstynų naudojimą lingvistikos ir mokymo tikslais.


Dr. Tomasz Kasprzak – mokslų daktaras, Katovicų Silezijos universiteto Sociologijos instituto docentas. Pagrindinės jo interesų sritys – negalios sociologija ir kurčnebylystės studijos. Bendradarbiauja su Lenkijos sociologų asociacijos Neįgalumo sociologijos skyriumi. Tarptautinio projekto „Neapibrėžtumo struktūros: įtraukusis švietimas Vidurio ir Rytų Europos šalyse“, finansuojamo Višegrado grupės fondų lėšomis, vadovo pavaduotojas. 30 mokslinių publikacijų negalios, kurčiųjų aklumo temomis autorius. Tarptautinės sociologų asociacijos (ISA) kryptinės grupės Sociologinis mokymas (TG09) narys.


Gleb Divov – išradėjas, kūrybinis technologas, Europos ArtTech/CultureTech pradininkas, ne kartą paminėtas Europos Komisijos. Lietuvos ArtTech pradininkas (įtrauktas į Lietuvos ,,ArtTech“ žemėlapį, kurį sudarė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija). Lietuvos Respublikos meno kūrėjas (Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos suteiktas statusas). Aktyvus tarpdisciplininių menų praktikas, kurio atrinkti kūriniai įtraukti į Europos šiuolaikinio meno muziejų nuolatines kolekcijas bei pristatyti tokiuose meno renginiuose kaip: „Ars Electronica“, Vankuverio bienalėje, istoriniame festivalyje „NFT Fest Barcelona“ ir kt. G. Divovas yra nepriklausomos Užupio Respublikos (Lietuva) – novatoriškiausios pasaulyje menininkų respublikos/ socialinio judėjimo, pelniusio pasaulinį pripažinimą – kultūros ir inovacijų ministras.