Virtuali keturių šiuolaikinių autorių tapybos darbų paroda „G I S A Tapyba“
Autoriai: tapytojai Gustas Jagminas, Ina Budrytė, Sigita Maslauskaitė, Aistė Bugailiškytė
Po šiuo akronimu slepiasi keturi tapytojai: Gustas Jagminas, Ina Budrytė, Sigita Maslauskaitė ir Aistė Bugailiškytė. Šie menininkai į grupę apsijungė tarsi prisimindami primirštą lietuvių tapytojų tradiciją vienytis. Kita vertus, GISA bent kol kas nepretenduoja į labai įpareigojančių grupių gretas – nekuria manifesto, pavadinimu neapsibrėžia vieno stiliaus ir taip išlaiko plačius laisvės horizontus. Kas vis tik vienija šios grupės narius? Visi jie nesivaiko madų – turi savo lengvai atpažįstamus stilius ir sprendžia savo išsikeltas tapybines, kūrybines užduotis. Juos jungia gražus santykis, sutampantys „biolaukai“. Šalia idėjinių priežasčių yra ir pragmatiškos, bet džiuginančios individualistinio, susiskaldžiusio meno lauko ir apskritai pabirusios visuomenės kontekste. Dirbti komandoje efektyviau ir linksmiau: pasiskirstoma darbais, parodos tampa ne dar didesnėmis šventėmis ir nuotykiais. Keliaudami po Lietuvą su paroda, autoriai atranda naujų patirčių.Ši grupė palytėta fluksiškos ideologijos – vietoje sudėtingų koncepcijų renkamasi panirti į nuolatinį kūrybinį būvį, akcentuoti procesą, atrasti vertes kasdienybėje. GISOS idėja užgimė tapybos kvadrienalės metu, kai Gusto, Inos ir Aistės kūriniai buvo išeksponuoti vienas šalia kito. „Žiūrimės“, – nusprendė autoriai ir tarsi kontrasto principu į savo grupę pasikvietė tapytoją ir menotyrininkę Sigitą Maslauskaitę.
Virtuali tarpdisciplininė virtuali Kauno kolegijos Menų akademijos dėstytojų – dailininkų paroda „Pusiausvyra laike ir mene“
Autoriai: Sigutė Bronickienė, Daina Daukšienė, Lolita Grabauskienė, Sigita Grabliauskaitė, Arvydas Martinaitis, Artūras Rimkevičius, Birutė Sarapienė, Laura Slavinskaitė, Birutė Šležienė
Tarpdisciplininėje virtualioje Kauno kolegijos Menų akademijos dėstytojų parodoje „Pusiausvyra laike ir mene“, lydinčioje tarptautinę nuotolinę konferenciją „Menas, dizainas, kalbos ir ugdymas: teorijos ir praktikos inovacijos“, menininkai atskleidžia konceptualius kūrinių idėjų realizavimo skirtingose medijose, medžiagose, technikose, ieškojimus, kurie skatina diskusiją apie klasikinių vaizduojamojo meno šakų ir šiuolaikinio meno formų, naujausių technologijų sintezę kūryboje.
Ieškojimų ir eksperimentų kupiname kūrybiniame procese svarbus aspektas yra laikas. Jo sraunioje tėkmėje išryškėja ne tik skirtingų medijų persipynimas, reikšmingas yra ir laiko bei menininko santykis, atveriantis erdvę kūrybai arba, priešingai, įtraukiantis į buities sūkurį ir nepaliekantis nei akimirkos ramiam stabtelėjimui, atsitraukimui nuo kasdienybės monotonijos. „Laikas, skiriamas kūrybai, kiekvienam menininkui yra labai svarbus. Kūrybiniame procese jis tirpsta ir transformuojasi į meno kūrinį“, – sako parodos kuratorė, dėstytoja, stiklo menininkė S. Grabliauskaitė. Parodoje eksponuojamuose kūriniuose menininkai atskleidžia tai, kas jiems svarbu. Tikimės, kad kiekvienas žiūrovas darbuose atras savo sielos atspindžius ir apsilankymui virtualioje parodoje skirtas laikas bus reikšmingas, įsimenantis.
Virtuali autorinių fotografijos darbų paroda „Šiukšlių visuomenė“
Autorius: fotografas Elijus Kniežauskas
Projektas pradėtas kurti 2017 metais Panevėžio bienalės metu. Stengdamasis atsakyti į bienalės temą „Žmogus ir miestas“ bandžiau įsivaizduoti koks skirtumas tarp miesto ir gamtos, gyvulio ir žmogaus. Atliekos buvo atsakymas. Gamtoje jų nėra, kaip ir nėra iš jų gyvenančių gyvūnų.
Virtuali autorinių fotografijos darbų paroda „Neskęstanti Venecija“
Autorius: fotografas Žilvinas Glušinskas
Žilvinas Glušinskas fotografas, fiksuojantis žavias gyvenimo akimirkas ir spausdinantis nuotraukas unikaliomis technikomis: cyanotype, gum bychromate, lith print. Jo fotografijos tarsi kelionių prisiminimai, rodantys jausmą, toje akimirkoje. Tai tarsi kelionė laiku, leidžianti pažvelgti į užfiksuotas kelionių akimirkas. Paroda ,,Neskęstanti Venecija“: 2010 – 2015 metų kelionių užfiksuoti įspūdžiai, atspausti unikalia Lith print technika leis persikeltu į nuostabų miestą jo akimis ir pasigrožėti Italijos kasdienybe. Naudojama ne skaitmenine technika.