Tarptautinė  mokslinė konferencija

MENAS, DIZAINAS, KALBOS, UGDYMAS IR SOCIALINIS DARBAS: TEORIJOS IR PRAKTIKOS INOVACIJOS


Apie parodą: Parodoje „Adolfas Teresius. Pragaras. Skaistykla. Rojus“ eksponuojami vieno svarbiausių Lietuvos primityvizmo, tautodailės atstovų Adolfo Teresiaus darbai. Šios parodos centre – pats tautodailininkas. „Pragaras“, „Skaistykla“, „Rojus“ – trys svarbiausios skulptūrinės kompozicijos parodoje. Krikščionybės simboliai išlieka svarbūs, bet per šiuos objektus žiūrovas turi galimybę susipažinti ir su menininko kūrybiniu bei asmeniniu keliu. Tai tautodailėje yra reta. Parodoje suteikiama galimybė analizuoti ne tik religijos, būties motyvus, bet ir paties menininko gyvenimo vingius. Parodos ekspoziciją papildo religinės scenos, šventųjų skulptūros, kuriose atsiskleidžia A. Teresiaus autorinis braižas ir interpretacinė laisvė. Ši paroda ne tik leis susipažinti su išskirtinio kūrėjo – A. Teresiaus – darbais ir asmenybe, bet ir nuteiks didžiųjų žiemos švenčių laukimui.


 

Sigutė Bronickienė | Baltiška improvizacija (2020)

Personalinė Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos lektorės Sigutės Bronickienės grafikos paroda

Kauno kolegijos ekspozicinėje erdvėje – stikliniame koridoriuje (Pramonės pr. 22A / Pramonės pr. 20, Kaunas) – eksponuojama personalinė Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos lektorės, grafikės Sigutės Bronickienės paroda, kurioje pristatomi per pastarąjį dešimtmetį sukurti bei naujausi menininkės darbai.

Bronickienės kūriniai išsiskiria tuo, jog lino raižinius menininkė spaudžia ant jos pačios pagaminto popieriaus. Rankų darbo popieriaus formavimas, dažymas – tai kūrybinio proceso dalis, ne mažiau svarbi nei kūrinio raižymas ir atspaudo kūrimas. Aukštas popierius ir spaudos būdas suteikia galimybes išgauti gilų atspaudo reljefą, kuriame žaidžia šviesa ir šešėlis, atsiskleidžia faktūrų įvairovė. Atspaudus grafikė spaudžia ne tik ant popieriaus. Originaliai savo darbuose S. Bronickienė panaudoja ir unikalias odos medžiagos galimybes.

Lektorė yra respublikinių ir tarptautinių parodų dalyvė, kurios mažo formato piešiniai, grafikos darbai eksponuoti: Makedonijoje, Serbijoje, Lenkijoje, Latvijoje, JAV, Bulgarijoje, Australijoje, Japonijoje, Kroatijoje, Estijoje.

Už kūrybą S. Bronickienė yra pelniusi tarptautinių ir respublikinių apdovanojimų: tarptautinėje grafikos miniatiūros parodoje – konkurse, vykusiame JAV, lektorė pelnė Graphic Chemical & Ink Company apdovanojimą, 12–oje tarptautinėje grafikos parodoje „Miniprint“, vykusioje Sofijoje, Bulgarijoje, menininkei įteiktas specialusis žiuri prizas, 9–oje tarptautinėje parodoje – konkurse „Painting & Mixed Media“, vykusioje taip pat Sofijoje, Bulgarijoje, lektorė apdovanota pirmąja vieta. Pirmąja vieta S. Bronickienė įvertinta ir ekslibrisų konkurse – parodoje „Nuo Donelaičio „Metų“ iki…“, eksponuotoje LR Seimo galerijoje, tarptautiniame konkurse – parodoje „Ex libris. 100 mūsų laisvės vizijų“, vykusiame Alytuje, tarptautiniame ekslibrisų konkurse „Istorinės atminties vardai“. Laureate S. Bronickienė tapo Balto kūrinio parodoje – konkurse „Spalva – nuotaika – simbolis“, respublikiniame konkurse, dedikuotame Jurgio Kunčino 70–mečio jubiliejui, IV–jame tarptautiniame ekslibrisų konkurse „Trakų pusiasalio pilis: vienaragis – kultūrinio, istorinio paveldo simbolis“, tarptautiniame konkurse – parodoje „Ex libris. „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kuriantys tiltus“. Už fundamentalių vertybių puoselėjimą kūryboje lektorė buvo apdovanota „Geriausio 2019 metų kūrinio“ parodoje. 2021 metais vykusiame V–jame tarptautiniame ekslibrisų konkurse „Trakams – 700. Tapatybės beieškant: trakiečio DNR“ S. Bronickienė apdovanota laureato diplomu, o už dalyvavimą dailės parodoje „Atgimimas“, skirtoje Vasario 16 –ajai ir Kovo 11-ajai pažymėti, jai buvo įteiktas komisijos diplomas.

Parodos kuratorė: Sigutė Bronickienė, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas


Viktorija Anskaitienė | Rajos (2023)

Tarptautinę mokslinę konferenciją „Menas, dizainas, kalbos, ugdymas ir socialinis darbas: teorijos ir praktikos inovacijos“ lydinti virtuali paroda  „Tradicijos ir dabartis“

Kiekvienais metais Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto organizuojamą tarptautinę mokslinę konferenciją „Menas, dizainas, kalbos, ugdymas ir socialinis darbas: teorijos ir praktikos inovacijos“ (ADLES) lydinti virtuali vizualaus meno ir dizaino paroda sulaukia dėmesio ne tik iš fakulteto lektorių, bet ir iš absolventų, kurie puoselėja Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos tęsiamas šimtametes Kauno meno mokyklos tradicijas. Parodoje dalyvaujantys lektoriai – aktyvūs Lietuvos bei tarptautinio meno lauko dalyviai, pristatantys savo kūrybą Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Italijoje, netgi – tekančios saulės šalyje Japonijoje ar JAV. Lektoriai rengia personalines parodas, dalyvauja grupinėse parodose, organizuoja tarptautinius plenerus bei simpoziumus. Jų  pėdomis sekdami Menų akademijos absolventai taip pat aktyviai pristato savo kūrybą meno lauke. Labai džiugu, jog absolventai, pelnę pripažinimą, neužmiršta savo Alma Mater ir sugrįžta pasidalinti kūrybiniais atradimais.

Tarptautinę konferenciją lydinčioje parodoje absolventai: Viktorija Anskaitienė, Ieva Paltanavičiūtė ir Ričardas Peleckas, kuriantys stiklo meno, grafikos srityse, atsiskleidžia kaip amato meistrystę ir konceptualias idėjas apjungiantys kūrėjai, kurių darbuose medžiagos ir technikos įvaldymas išryškina savitą estetikos jausmą. Vizualios raiškos autentiškumą išskirtiniuose kūriniuose demonstruoja ir lektorės: Lolita Grabauskienė, Sigutė Bronickienė, Sigita Grabliauskaitė. Skirtingos dailės šakos – odos menas, grafika, stiklo menas – autorių darbuose atsiveria netikėtai ir labai įdomiai. Netikėtumus kūryboje subtiliai akcentuoja lektoriai Arvydas Martinaitis, Laima Numavičė, kūrybines idėjas realizuojantys tapyboje.

Lektoriai balansuoja ne tik tarp skirtingų vaizduojamojo meno šakų, bet ir tarp įvairių žanrų. Karikatūros žanrą puoselėja Alvydas Jonaitis ir Rolandas Vičys, džiugindami šmaikščiais piešiniais, abstrakcijos žanrą renkasi lektorės Neringa Šiupinskienė, Birutė Šležienė.

Lektorė Gintarė Jarašienė susikoncentruoja į supančią aplinką, pastebėdama smulkiausias detales. Ekologiškas ir netradicines medžiagas kuria lektorė Indrė Mikuckė. Vidinio pasaulio būsenas darbuose perteikia lektorė Eglė Aleknaitė, švelniai paskatindama žiūrovą jas atrasti ir pajausti. Lektorius Artūras Rimkevičius kūriniuose palieka daug vietos žiūrovo interpretacijoms, subtiliomis „žinutėmis“, užkoduotomis kūrinių pavadinimuose, užsimindamas apie jį dominančias temas. Lektorius Kęstutis Vaikšnoras vizualiniuose projektuose paskatina į supančią aplinką pažvelgti kitu žvilgsniu.

Tarptautinę mokslinę konferenciją ADLES lydinčioje virtualioje vizualaus meno ir dizaino parodoje tradicijos apsijungia su dabarties tendencijomis, atverdamos erdvę kūrėjų individualumui, autentiškai meninei raiškai, eksperimentavimui, naujų idėjų vystymui.

Parodos dalyviai: Eglė Aleknaitė, Viktorija Anskaitienė, Sigutė Bronickienė, Lolita Grabauskienė, Sigita Grabliauskaitė, Gintarė Jarašienė, Alvydas Jonaitis, Arvydas Martinaitis, Indrė Mikuckė, Laima Numavičė, Ieva Paltanavičiūtė, Ričardas Peleckas, Artūras Rimkevičius, Neringa Šiupinskienė, Birutė Šležienė, Rolandas Vičys, Kęstutis Vaikšnoras

Parodos dizaino autorius: Juozas Dundulis, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas

Parodos kuratorė: Ainė Jacytė, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas

Parodos nuoroda